Opilec napadl nožem lékaře záchranky

Lékaře záchranné služby napadl v noci na pondělí v bytě ve Šternberku opilý muž z Uničova. Doktor se mu snažil pomoci, protože se před příjezdem záchranky pokusil o sebevraždu, když snědl větší množství léků a zapil je alkoholem. Místo poděkování se dočkal útoku nožem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůz záchranné služby | Foto: Jan Rosenauer

"Agresivní muž ohrožoval lékaře nožem a vyhrožoval mu, že pokud ho nenechá na pokoji, že jej zabije," popsala incident policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Lékař naštěstí vyvázl z útoku nezraněn, posádka se zachránila útěkem do sanitky.

Stejně agresivně se opilec choval i k policejní hlídce, která na místo přijela. Poté, co odhodil nůž na chodník vytáhl z pod opasku pistoli a tvrdil, že bude střílet. Ukázalo se ale, že šlo o hračku z umělé hmoty.

Policisté sedmadvacetiletého muže zadrželi a převezli do policejní cely. Policejní rada ho obvinil z útoku na veřejného činitele a dnes podá návrh na jeho vzetí do vazby. Pokud ho soud uzná vinným, hrozí mu až pětileté vězení.

Diskuse o tom, že lékaři záchranné služby čelí často útokům pacientů, se rozpoutala letos v dubnu. Tehdy v Praze posádku záchranky napadli opilí muži po autonehodě. Další útok se stal v Praze zhruba o týden později.

Ministryně zdravotnictví Marie Součková proto hodlá prosadit legislativní úpravu, podle které by lékaři ve službě získali status veřejného činitele.

Petr Doležel, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme