Opilec zlomil záchranáři ruku

Posádku pražské záchranné služby včera napadl třiapadesátiletý opilec, kterému zdravotníci přijeli na pomoc. Muž ležel na chodníku u křižovatky ulic Mladoboleslavská a Chaltická v Praze 9 - Vinoři. Když ho zdravotníci naložili do sanitky, udeřil je několikrát pěstí a jednomu z nich naštípl kost levé paže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Resuscitace zraněného | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčí záchranky Simony Cigánkové byl zraněný záchranář ošetřen ve vinohradské nemocnici, léčit se bude šest týdnů. Opilý násilník skončil na záchytnou stanici, kde je dosud. Policie ho proto zatím nevyslechla.

Podle Cigánkové jde letos již o jedenáctý případ napadení pražských záchranářů. Vedle počtu útoků roste i jejich brutalita. Koncem května ohrožoval záchranáře a policisty sekerou muž v Hurbanově ulici v Praze 4.

Podobný trend zaznamenávají lékaři po celé republice. Poslední případ napadení posádky záchranky je z 11. května, kdy v Šumperku syn podnapilé ženy, které zdravotníci vyjeli na pomoc, způsobil jednomu z nich otřes mozku.

Jeden z nejznámějších incidentů, kdy dvojice mužů brutálně napadla v dubnu 2003 po dopravní nehodě v Radlické ulici v Praze 5 záchranáře, skončil koncem letošního května u soudu. Senát pachatelům vyměřil čtyři a dva a půl roku vězení.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme