Opilec zranil záchranáře šumperské posádky

Šumperskou posádku záchranné služby brutálně napadl dvě hodiny před půlnocí syn podnapilé ženy, které zdravotníci vyjeli na pomoc. Jeden ze zdravotníků utrpěl po útoku několik zranění a musel být hospitalizován v nemocnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Resuscitace zraněného | Foto: Jan Rosenauer

Incident se podle šéfa olomoucké krajské záchranné služby Iva Mareše odehrál v úterý kolem 22:00 hodiny.

Záchranku přivolal osmadvacetiletý syn podnapilé ženy, který byl rovněž pod vlivem alkoholu, s tím, že jeho matka zkolabovala. Muž záchranáře slovně napadal, urážel a poté jednoho z nich udeřil pěstí do obličeje.

"Záchranář byl napaden zezadu silně podnapilým mužem. V současné době je hospitalizován na chirurgickém oddělení nemocnice Šumperk s diagnózou otřesu mozku, s pohmožděním obličejových částí a tržnou ranou v obličeji," řekl Mareš.

Policie zatím případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití, podle rozsahu zranění, který bude zkoumat, může ale změnit kvalifikaci na trestný čin výtržnictví či ublížení na zdraví.

Záchranáři v Olomouckém kraji byli napadeni v letošním roce během poskytování pomoci lidem již potřetí. "Tímto napadením to letos již vyvrcholilo. Je to zatím nejbrutálnější případ ublížení na našich záchranářích," míní Mareš.

V polovině února opilý čtyřiačtyřicetiletý muž z Ostravy napadl posádku olomoucké záchranné služby, která ho převážela do nemocnice k ošetření. Padesátiletému zdravotníkovi zlomil útočník prst. Do potyčky se dostali záchranáři letos také na Šumpersku, když odváželi pacienta. Nikdo ale nebyl zraněn.

Opakované případy brutálních útoků na zdravotníky, hasiče a další záchranáře přiměly parlament k přijetí novely trestního zákona. Podle ní je od 1. ledna letošního roku útok na záchranáře považován za přitěžující okolnost. Soud se tak může při ukládání trestu přiklonit k horní hranici trestní sazby.

Martin Hromádka, Radoslava Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme