Opilý dezertér zapaloval benzínovou pumpu

Opilý voják zapálil čerpací stanici ve Stříbře na Tachovsku. Včasný zásah hasičů zabránil větším škodám i rozšíření ohně z kiosku směrem k čerpacím stojanům. Policie vojáka, který byl na útěku ze svého útvaru, ihned zadržela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čerpací stanice | Foto: BDX

Podle velitele útvaru ve Stříbře podplukovníka Jaroslava Roučky voják provedl svůj čin krátce poté, co se do kasáren vrátil z delší potulky. Poté, co ho včera odpoledne přivezl otec, voják byl předán dozorčímu roty, po čtyřech hodinách se ale opět vydal na útěk.

Podle Roučky komplikuje situaci malá přísnost policie v případech svévolného opuštění posádky a také zdlouhavost celého řízení. "V drtivé většině případů nám to vrátí a já mu potom můžu maximálně dát trest vězení," postěžoval si Roučka.

Pouhý trest velitele posádky už ale zřejmě nepřipadá v úvahu. Případ totiž převzali tachovští kriminalisté a až se jedenadvacetiletý voják probere z následků těžké opilosti, hrozí mu kromě obvinění za dezerci a za krádež pravděpodobně i stíhání za obecné ohrožení.

Martin Sobotka, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme