Opilý dezertér zapaloval benzínovou pumpu

Opilý voják zapálil čerpací stanici ve Stříbře na Tachovsku. Včasný zásah hasičů zabránil větším škodám i rozšíření ohně z kiosku směrem k čerpacím stojanům. Policie vojáka, který byl na útěku ze svého útvaru, ihned zadržela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čerpací stanice | Foto: BDX

Podle velitele útvaru ve Stříbře podplukovníka Jaroslava Roučky voják provedl svůj čin krátce poté, co se do kasáren vrátil z delší potulky. Poté, co ho včera odpoledne přivezl otec, voják byl předán dozorčímu roty, po čtyřech hodinách se ale opět vydal na útěk.

Podle Roučky komplikuje situaci malá přísnost policie v případech svévolného opuštění posádky a také zdlouhavost celého řízení. "V drtivé většině případů nám to vrátí a já mu potom můžu maximálně dát trest vězení," postěžoval si Roučka.

Pouhý trest velitele posádky už ale zřejmě nepřipadá v úvahu. Případ totiž převzali tachovští kriminalisté a až se jedenadvacetiletý voják probere z následků těžké opilosti, hrozí mu kromě obvinění za dezerci a za krádež pravděpodobně i stíhání za obecné ohrožení.

Martin Sobotka, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme