Opilý lékař srazil v areálu nemocnice dítě - už je mimo službu

Opilý 48letý lékař srazil autem přímo v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady dvouletou holčičku i její matku, když odcházely po ošetření z oční kliniky. Těžce zraněné dítě je ve fakultní Thomayerově nemocnici v Krči. Na dětské traumatologii odpoledne podstoupila šestihodinovou operaci a nyní je její stav stabilizovaný. Matka byla po vyšetření propuštěna do domácího léčení. Vedoucí lékař novorozeneckého oddělení měl v době nehody v krvi 3,28 promile alkoholu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vinohradská nemocnice

"Došlo k dopravní nehodě, na které měl účast vedoucí lékař gynekologicko-porodnické kliniky. Matka je po ošetření do domácího léčení a dítě má poranění dolní končetiny," uvedl mluvčí vinohradské nemocnice Leoš Kabát. Podle mluvčího pražské policie Ladislav Bernášek jel v tu chvíli čtyřikrát rychleji, než je povolená rychlost, a neporazil jen matku s dítětem, ale i další dvě vozidla.

Záchranná služba přijala žádost o převoz dítěte po půl jedenácté dopoledne. Podle mluvčího Marka Uhlíře byla sanitka na místě během dvou minut. Její osádka zraněnou holčičku zaintubovala a ve velmi vážném stavu převezla do Krče.

"Holčička má mnohočetné fraktury a je na přístrojové podpoře životních funkcí. Byla okamžitě převezena do Krče na jednotku intenzivní péče dětské chirurgie," řekl Uhlíř Radiožurnálu. Děvčátko utrpělo při nehodě těžká zranění hlavy, vnitřních orgánů a vážné zranění nohy. Po nehodě bylo převezeno do Thomayerovy nemocnice v Krči, protože na Vinohradech nemají dětskou traumatologii. Tam podstoupila 6hodinovou operaci a její stav je stabilizovaný. Zda se dostane z ohrožení života, to ukáží až nejbližší hodiny.

Mluvčí nemocnice Leoš Kabát odmítá, že by se lékař opil v nemocnici. Radiožurnálu řekl, že opustil pracoviště. Ráno jeho nadřízení nepozorovali, že by byl opilý. "Jak nastoupil do práce, tak přejal pacienty, poté přednosta a primář začali vykonávat pravidelnou pondělní činnost a byli zaměstnáni pondělním náporem pacientů. Lékař využil jejich zaneprázdněnosti a svévolně opustil pracoviště. Při návratu došlo k této nehodě. Policie nám oznámila, že při alkotestu se u něho objevilo číslo 3,28."

S lékařem bylo okamžitě zahájeno řízení a bude propuštěn. Radiožurnálu to řekla ředitelka nemocnice Marie Alušíková. "Už byly osloveny i odbory, které nám musí mimořádné ukončení pracovního poměru posvětit, a také jsme se dohodli, že se ode dneška nesmírně zpřísní kontroly našich zaměstnanců na pracovištích, nejenom na požití alkoholu, přepadové kontroly s trubičkou, ale také kontroly přítomnosti lékařů na pracovištích." Prozatím bude dotyčný lékař na dovolené nebo si vezme náhradní volno, pacienty ale podle mluvčího nemocnice ošetřovat nebude.

Opilý lékař byl po nehodě odvezen na odběry krve. "A ve chvíli, kdy bude schopen úkonu trestního řízení, zahájí policejní komisař tyto úkony," říká mluvčí policie Bernášek.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Blanka Černá, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme