Po hádce s manželkou usedl opilý za volant. Jeho rychlá jízda noční Prahou skončila smrtí turistky

Soud ve čtvrtek začal projednávat případ ruského občana Olega Gubina, který o silvestrovské noci automobilem přejel a usmrtil turistku z Kolumbie. Za volant usedl opilý, policii se po nehodě přiznal, že vypil půl lahve rumu. Na střet s chodkyní si prý nevzpomíná. Soud probíhá v Gubinově nepřítomnosti, jelikož po propuštění z vazby odjel z Česka. Policie po něm marně pátrá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Radek Duchoň | Zdroj: Český rozhlas

Nehoda se stala z noci na prvního ledna 2018 po půl třetí ráno v centru Prahy ve Spálené ulici před sídlem pražského městského soudu. Gubin svým autem značky mercedes najel ve vysoké rychlosti do skupiny pěti lidí přecházející přes přechod. Srazil šestadvacetiletou Kolumbijku.

Dívka na místě zemřela, nepomohla ani první pomoc, kterou ji poskytli kamarádi a kolemjdoucí.

Dvaačtyřicetiletý Gubin policii vypověděl, že se chtěl noční jízdou uklidnit po hádce s manželkou. „Přišly jí SMS od bývalého přítele, žárlil jsem. Odešel jsem z bytu. Nepamatuj si, kudy jsem jezdil a jak dlouho,“ vypověděl.

„Byla jako hadrová panenka“

„Při jízdě jsem slyšel nějaký zvuk, asi jsem o něco zavadil zrcátkem. Lekl jsem se, asi jsem si spletl pedály a auto se prudce rozjelo,“ pokračoval. Poté, co chodkyni srazil, šel se podívat, co se stalo. Když viděl dívčiny tělo, vrátil se k autu a chtěl přivolat policii. Ta mu po příjezdu naměřila 2,28 promile alkoholu v dechu.

Návrh na propuštění opilého ruského řidiče, který v Praze zabil turistku, byl chybou, zjistila prověrka

Číst článek

„Viděl jsem ji letět vzduchem. Byla jako hadrová panenka, dva metry nad autem, točila se tam,“ popal u soudu nehodu jeden ze svědků. „Řidič jel opravdu velkou rychlostí. Pomáhat nešel,“ uvedla další svědkyně. Další vypovídající popisoval, jak držel umírající dívce hlavu, když ji kamarád dával masáž srdce.

Gubinovi hrozí dva až osm let vězení za nedbalostní usmrcení a za ohrožení pod vlivem návykové látky. Je však možné, že soud čin překvalifikuje na úmyslné obecné ohrožení, za něž hrozí vyšší trest. Státní zástupkyně Jana Murínová v obžalobě uvedla, že opilý Gubin se v autě řítil ulicemi, kde lidé slavily Nový rok. Ohrozil podle ní i další chodce, porušil zákaz vjezdu, poškodil zaparkovaný vůz a naslepo couval přes přechod.

Usmrcená dívka byla vystudovanou architektkou. Její rodiče a dvě sestry požadují po pachateli odškodné zhruba 4,2 milionu korun.  

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme