Opilý policista v Praze brutálně napadl devatenáctiletou ženu. Za vlasy s ní smýkl do ulice

Policista ve slavnostní uniformě brutálně napadl mladou ženu v Nádražní ulici v Praze. Incident se stal v noci na 17. února, přičemž opilý policista na zveřejněném videu viditelně klečel na ženě a drasticky s ní zacházel. Vláčel ji za vlasy a hodil s ní do silnice. Zároveň vykřikoval na ostatní slova „jménem zákona“ ve snaze opodstatnit svoje kroky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie (ilustrační foto)

Agresivnímu policistovi naměřili jeho kolegové 2,6 promile alkoholu v dechu (ilustrační foto) | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

Incident se odehrál před nočním klubem, kam dotyčný dorazil z policejního plesu a ve slavnostní uniformě. Na videu, které zveřejnil server Blesk.cz, se policista snaží ženě násilně natáhnout nohy, přičemž křičí: „Jménem zákona, ať narovná nohy.“

Následně se začne ohánět pěstmi po svědcích, kteří se napadené snaží pomoct. Poté vystartuje na přihlížející a svojí přítelkyni přikáže napadenou hlídat. Ta teprve devatenáctiletou dívku zaklekne. 

Případem se zabývá policie. „Mimo generální inspekci bezpečnostních sborů má případ na stole i nadřízený policisty, který shromažďuje podklady ke kázeňskému řízení, jehož závěrem může být zproštění výkonu služby nebo také propuštění ze služebního poměru. Služební funkcionář se zabývá i jednáním policistky, která je na videu zachycena,“ uvedl pro iROZHLAS.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policie na sociální síti X napsala, že toto jednání považuje za neakceptovatelné a neomluvitelné. Zároveň potvrdila další nekompromisní postup v řešení případu a ujistila, že nejde o běžné chování jejich pracovníků. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na sociálních sítích napsal, že si policie nezaslouží, aby podobní lidé kazili její jméno.

Opilému policistovi naměřili kolegové 2,6 promile, přičemž jeho přítelkyně nadýchala 1,6 promile. Co konfliktu předcházelo, není zřejmé.

Vyšetřování podobných případů spadá pod Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). „Můžu potvrdit, že se zabýváme potyčkou, která se uskutečnila 17. února v ulici Nádražní. Bližší informace není možné sdělit,“ řekla serveru Blesk.cz mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

Pro napadenou musela přijet záchranná služba. „Na místo jsme dorazili po druhé hodině ranní. Ošetřili jsme jednu ženu s lehčím poraněním a odvezli ji do nemocnice,“ sdělila mluvčí záchranářů Jana Poštová.

tkz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme