Opilý řidič v Ostravě zabil policistu

Opilý řidič v noci na dnešek srazil při dopravně bezpečností akci v Ostravě-Nové Vsi policistu a na místě ho usmrtil. Z místa nehody ujel, ale policie ho po krátké honičce dopadla. V krvi měl dvě promile alkoholu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní vůz | Foto: Jan Rosenauer

Hlídka dopravního inspektorátu ostravské policie automobil zastavovala asi půl hodiny po půlnoci v ulici U Hrůbků.

"Řidič ale na znamení k zastavení nereagoval a začal najíždět na další dva policisty, kteří stáli u pravého okraje silnice," popsala událost mluvčí severomoravské policie.

Do třiačtyřicetiletého policisty řidič narazil a odhodil ho do příkopu. Druhý policista se snažil zraněnému kolegovi poskytnout první pomoc. Další pak nasedl do služebního vozu a ujíždějící auto začal pronásledovat. Dostihl a zastavil je přibližně po kilometru a muže za volantem zadržel.

Při následné dechové zkoušce policisté zjistili, že řidič má v krvi více než dvě promile alkoholu. Vzhledem ke své opilosti dosud nebyl schopen vypovídat. Je podezřelý z ublížení na zdraví, ohrožení pod vlivem návykové látky a neposkytnutí pomoci.

Martin Hromádka, Milan Opavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme