Opilý řidič vjel na tunning party do lidí

Do diváků na letišti Kříženec na Tachovsku vjel opilý řidič. Sedm z nich zranil. K nehodě došlo na takzvané tunning party. Opilý muž jel po vzletové dráze směrem k hangárům, nezvládl řízení, sjel na travnatou plochu a vjel přímo mezi stánky s občerstvením. Čtyři lidé skončili v plzeňské Fakultní nemocnici. Jeden muž měl vážné poranění, utrpěl komplikované zlomeniny nohou. Je po operaci a ve stabilizovaném stavu. Další zraněné přijala nemocnice v Mariánských Lázních.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vrtulník Kania | Foto: HEMS sdružení

"Byla přivezena jedna paní, která byla potlučená, byla ambulantně ošetřená a odeslána do domácího léčení. Soukromými vozy také přijeli další dva pacienti - dívka a chlapec, kteří byli ošetřeni rovněž ambulantně s mnohočetnými poraněními po těle. Nic závažného," řekl chirurg nemocnice v Mariánských Lázních Jiří Mendl.

Policisté zjistili u řidiče pomocí dechové zkoušky 1,35 promile alkoholu v dechu. "Podezřelý byl zadržen a převezen do Fakultní nemocnice v Plzni a následně do policejní cely. Případ si převzal komisař Služby kriminální police a vyšetřování v Tachově, který proti muži zahájil trestní stíhání pro trestný čin obecného ohrožení," doplnila západočeská policejní mluvčí Jolana Číhová. Muži teď hrozí až tři roky vězení.

Řidič vjel v sobotu večer do prostoru stánků mezi lidi. Jednoho z nich těžce zranil, šest lidí utrpělo lehké zranění. Na místě zasahovaly posádky dvou vrtulníků a několika sanitek. Osmadvacetiletý řidič auta byl zraněn lehce. K nehodě došlo na takzvané tuning party, na niž se sjíždějí majitelé aut, která si různě upravují. Své sériově vyráběné vozy například vybavují výkonnými motory a zvukovou aparaturou a upravují jejich karosérie i interiéry.

Jana Kosová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme