Opozice kritizuje návrh na zvýšení přídavků na děti. Vláda s ním prý měla přijít dříve

Koalice se ve sněmovně snaží prosadit zvýšení přídavků a daňových slev pro rodiny s dětmi. Navrhla to v rámci novely zákona o státní sociální podpoře, která je po středě před finálním schvalováním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Sklenák ČSSD | Foto: Filip Jandourek

Pro rodiny, kde alespoň jeden z rodičů pracuje, by se mohl přídavek zvýšit o 300 korun měsíčně, říká předseda poslaneckého klubu ČSSD a předkladatel změn Roman Sklenák.

„Současně navrhuji zvýšit koeficient pro rodiny, které mají nárok na přídavky na děti, 2,4 násobek životního minima. Já navrhuji zvýšit koeficient na 2,7. To znamená, že by větší okruh lidí by dosáhl na tyto příspěvky,“ řekl Sklenák.

Vláda chce do zdravotnictví 3,5 miliardy ročně navíc. Děti a senioři možná ušetří za léky

Číst článek

Pravicová i levicová opozice tento koaliční návrh na zvýšení přídavků a daňových úlev pro rodiny s dětmi kritizuje. Označila to za předvolební populismus. Vláda podle ní mohla opatření předložit dřív a ne formou poslaneckého pozměňovacího návrhu, říká poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Zavádět zvýšení počtu příjemců takovouto formou, tedy jen pozměňovacím návrhem bez možnosti připomínek, bez vyčíslení dopadů do státního rozpočtu, je opravdu nezodpovědné,“ tvrdí Pekarová Adamová.

Svatba zdarma, příspěvek na dítě, místo ve školce. Obec chce zvýšit počet občanů výhodami

Číst článek

Koalice změny navrhuje v novele zákona o státní sociální podpoře, která je po dnešku před závěrečným schvalováním. Příspěvěk na děti by se zvýšil o 300 korun měsíčně a nárok by na něj mělo víc lidí. Zvýšila by se taky daňová sleva na první dítě o 150 korun.

Sama novela zákona o státní sociální podpoře má umožnit čerpat část rodičovského příspěvku během mateřské. Odstraňuje taky limit pro pobyt dítěte do dvou let ve vzdělávacím zařízení. Při jeho překročení v současnosti rodina přichází o rodičovský příspěvek.

Václav Štefan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme