Opozice odmítla Zemanovu chválu vlády

Závěrečnou zprávu vlády, hodnotící nejen plnění programového prohlášení, ale i celou činnost Zemanova týmu, poslanci odmítli vzít na vědomí. Stejně tak zavrhli i vyslovit Zemanovu kabinetu za jeho práci poděkování. Proti byla až na výjimky celá opozice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vláda ČR | Foto: Úřad vlády ČR

Miloš Zeman při odchodu ze Sněmovny Radiožurnálu i přesto řekl, že ho to nemrzí. "Ne, podívejte se, před volbami menšinové vládě vzít její zprávu na vědomí by znamenalo popřít opoziční charakter jakékoliv opoziční strany," uvedl premiér.

Zatímco Zeman kabinet chválí hlavně za úspěchy v ekonomice, opozice kritizuje výsledky snad ve všech odvětvích. Proti závěrečné zprávě vlády se tak postavila drtivá většina opozičních poslanců. "Tento dokument je velmi tendenční, je v podstatě sebechválou vlády, takže by bylo podivné, kdybychom brali na vědomí sebechválu vlády," přiblížil důvody nesouhlasu opozice Petr Nečas z ODS.

To, jak se až na výjimky celá opozice k hodnocení vlády postavila, překvapilo většinu ministrů. Ministr spravedlnosti Jaroslav Bureš Radiožurnálu k osudu zprávy ve Sněmovně řekl: "To nechápu, nerozumím tomu. Tím poslanci, kteří hlasovali proti, dali na vědomí, že snad ji ani nečetli."

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme