Opoziční zastupitel Prahy 1 už nesmí dále oddávat

Rada první městské části rozhodla o změně oddávajících. Z jejich seznamu vypadl opoziční zastupitel Bohumil Vejtasa. Podle jeho slov mu ale tuto skutečnost nikdo předem neoznámil. Bohumil Vejtasa se domnívá, že jeho odvolání souvisí s tím, že na pondělním zastupitelstvu v interpelaci upozornil na problémy související s rekonstrukcí Staroměstské radnice. Opravy na radnici byly podle něj provedeny špatně a celková rekonstrukce byla navíc příliš drahá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský orloj | Foto: Jan Rosenauer

"Ta interpelace vedla k tomu, že hned ve čtvrtek zasedala rada zastupitelstva a odvolala mne z funkce oddávajícího. Dodnes mi to nikdo nevyřídil a dozvěděl jsem se to až dnes, když jsem šel oddávat. Včera jsem ještě oddával a dnes mi to jeden člověk, který se na možnost oddávat trošku klepe, sdělil. On mi to nemá, co sdělovat. Mně to oficiálně musí oznámit činitel z radnice, starosta, či nějaký radní. To se nestalo," vyjádřil se Vejtasa.

Podle radnice Prahy 1 Bohumil Vejtasa o této změně věděl už v pátek. Jeho odvolání z funkce oddávajícího souviselo také s tím, že městský úřad zaznamenal na jeho osobu stížnosti.

Více dodává mluvčí první městské části Jan Šlajs: "Zastupitelé městské části Praha 1, kteří nebyli zmocněni radou, byli informováni dopisem. V tomto případě byl dopis osobně předán asistentkou starosty městské části Praha 1 do vlastních rukou zmíněného zastupitele. Není pravdou, že by zmíněný zastupitel nevěděl o této skutečnosti. Věděl o ní již včera v odpoledních hodinách."

Judita Hrubešová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme