Národní technické muzeum do konce roku vystavuje opravené koně z Letenského kolotoče

Celkem šest z jednadvaceti koní z Letenského kolotoče je od úterý k vidění v Národním technickém muzeu. V budově budou zrestaurovaná zvířata vystavená minimálně do konce letošního roku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opravené koně z Letenského kolotoče jsou k vidění v Národním technickém muzeu na Letné. | Foto: Marie Veselá | Zdroj: Český rozhlas

„Poté se budou koně přesouvat do našeho depozitáře v Čelákovicích, protože s ohledem na průtahy s výběrovými řízeními se samotná stavba bude opravovat až na jaře 2019,“ řekl mluvčí Národního technického muzea Adam Dušek.

Přímo do kolotoče by se podle vedení muzea měly figurky přesunout zhruba v polovině příštího roku.

Sto dvacet let staré koně opravovali oborníci z různých oborů od konce loňského prosince do letošního července. Restaurátoři všechny figury potáhli pravou koňskou kůží dovezenou z Francie.

Nejstarší dochovaný kolotoč v Evropě byl postaven na konci 19. století. Od roku 2004 ho vlastní Národní technické muzeum. V roce 1991 se stal chráněnou technickou památkou. Rekonstrukce interiéru byla částečně financována veřejnou sbírkou.

Jessica Petrů, Marie Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme