Orální tabák u nás bude zakázaný

Senátoři rozhodli o tom, že orální tabák u nás bude zakázaný. Zákaz je v souladu s právem Evropské unie a přináší ho novela o zemědělské a potravinářské inspekci. Senátoři se dnes budou zabývat i dalšími zemědělskými normami, které se novelizují ve vztahu k evropskému právu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zasedání Senátu | Foto: Michal Kamaryt

Senátoři rozhodli o tom, že orální tabák u nás bude zakázaný. Zákaz je v souladu s právem Evropské unie a přináší ho novela o zemědělské a potravinářské inspekci. Vleklé spory senátorů, zda především v hornických oblastech oblíbený žvýkací tabák je tím také zakázán, utnul předkladatel normy, ministr zemědělství Jan Fencl. "Vůbec se nejedná o žvýkací tabák. Jedná se o tabák, který má takový lechtivý název. Jedná se o tabák, který je veden jako orální tabák. Je to tabák, který se užívá tak, že vkládá pod spodní ret a nechá se tam rozpouštět. Jen tento tabák není povoleno dovážet do České republiky."

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Fencl o tom, co je to orální tabák

Nevěděli to ani někteří senátoři: například sociální demokrat Zdeněk Vojíř. "Já si osobně myslím, že ten zákaz, přestože v Evropské unii platí, u nás není nutné ho v tomto okamžiku uzákoňovat, protože ani já jsme do té doby nevěděl a zcela nevím ani teď, co to je ten orální tabák."

Pokud zákon o Státní zemědělské a potravinářské inspekci podepíše prezident republiky, pak bude zákaz dovozu a distribuce orálního tabáku u nás platit od ledna příštího roku.

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme