Organizátor libereckého MS v lyžování 2009 je v konkurzu

Společnost OC FIS WSC NORDIC 2009, která organizovala lyžařský šampionát v Liberci v roce 2009, je v konkurzu. O úpadku společnosti rozhodl Městský soud v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medaile Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci 2009 | Foto: Liberec 2009

Žádost zahájit insolvenčního řízení likvidátor sdružení podal už v listopadu 2010. Organizátor podle něj dluží stovce firem a organizací skoro 112 milionů korun a není schopen své závazky uhradit.

Věřitelé mají 30 dnů na přihlášení svých pohledávek. Největším věřitelem je liberecký dopravní podnik, kterému pořadatelé nezaplatili téměř 21 milionu korun za zajištění bezplatné městské dopravy v době lyžařského mistrovství.

Mezi další velké věřitele patří například společnost Vyšehrad 2000 nebo Technická univerzita v Liberci. Té organizátor dluží za ubytování a služby vysokoškolských kolejí a menzy.

Organizační výbor hospodařil s rozpočtem přes 630 milionů korun, šampionát ale hlavně kvůli nízké návštěvnosti skončil s dluhy.

Likvidátora sdružení Ivan Brambaški neočekává, že by věřitelé své peníze dostali. Organizačnímu výboru totiž zbyl pouze movitý majetek zhruba ve výši 4 miliony korun a necelých 40 tisíc korun na účtu.

Eva Malá, pir, Marie Ilkivová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme