Organizátor pašování drog do věznice dostal pět let vězení

Na pět let má jít do vězení údajný organizátor pašování drog ve vinařické věznici. Okresní soud v Kladně tak Pavlu Vénosovi o dva roky snížil původní trest. Další dva obžalovaní v případu - vězeňská zdravotní sestra Romana Netrvalová a dozorce Ivan Kostík - vyvázli s podmíněnými tresty. O trestu pro dalšího ze skupiny obviněných Václava Klímu rozhodl před několika měsíci středočeský krajský soud. Klímu poslal na dva roky do vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věznice Vinařice | Foto: věznice Vinařice

Důvody Českému rozhlasu řekla soudkyně Jitka Hauptmanová. "Přihlédli jsme k tomu názoru, který vyslovil krajský soud v Praze. Ten poukazoval na značný nepořádek ve věznici Vinařice a my jsme uznali, že je třeba více přehlédnout k možnostem, které odsouzení ve výkonu trestu mají."

Další dva obžalovaní v případu - vězeňská zdravotní sestra Romana Netrvalová a dozorce Ivan Kostík - vyvázli s podmíněnými tresty. O trestu pro dalšího ze skupiny obviněných - Václava Klímu - rozhodl před několika měsíci středočeský krajský soud. Poslal ho na dva roky do vězení.

Markéta Kaclová, Petr Sirotek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme