Organizátor vraždy Jonákové se do vězení zase vrátil

Uprchlý vězeň Josef Vrabec se dnes před pátou hodinou ranní vrátil do vinařické věznice. Radiožurnálu to potvrdila kladenská policejní mluvčí. Vrabec dostal od vedení vinařické věznice ve čtvrtek vycházku, aby mohl navštívit své příbuzné. Do vězení už ale nepřišel. Odsouzen byl na 15 let za to, že zorganizoval vraždu manželky podnikatele Ivana Jonáka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Vrabec | Foto: Policie ČR

Josef Vrabec opustil věznici ve čtvrtek v souvislosti s návštěvou v devět hodin ráno a vrátit se měl do 21. hodiny. Jeho útěk oznámil mluvčí vinařické věznice Ivan Suchý. "Včera večer se nám nevrátil z uděleného volného pohybu v souvislosti s návštěvou," uvedl. Podle něj se jedná o velmi neobvyklý případ. Sám Vrabec se totiž už dvakrát z podobné návštěvy příbuzných vrátil, a k udělení zákazu vycházky proto nebyl podle věznice důvod.

Policie se ještě ve čtvrtek večer pustila do intenzivního pátrání. "Pátrání je vyhlášeno celostátně, opatření probíhají na území celé republiky," potvrdila bez bližších informací mluvčí kladenské policie Michalea Nováková. Namísto rozsáhlých akcí v terénu se ale kriminální služba soustředí především na vytipované lokality.

Ludviku Jonákovou zastřelil v dubnu 1994 najatý vrah Jiří Tokár, jenž si za to odpykává čtrnáctileté vězení. Pražský vrchní soud v roce 1997 dospěl k závěru, že vraždu manželky podnikatele Ivana Jonáka zorganizoval právě Josef Vrabec, který pracoval v Jonákově podniku Discoland Sylvie jako vyhazovač. Podle soudu opatřil zbraň a k zabití Jonákové najal tři muže. Za to měl dostat tři sta tisíc korun. Jonák si za objednání vraždy své ženy odpykává ve vězení dvanáctiletý trest.

Ladislav Pavlík, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme