Organizátoři zamýšlené vzpoury budou mít ostrý režim

Vězeňská služba zpřísní režim 19 rusky mluvícím vězňům, kteří se pokoušeli zorganizovat nedávnou vzpouru. Potvrdila to šéfka vězeňské služby Kamila Meclová. Nepokoje v nápravných zařízeních měly skrýt útěk bossů ruskojazyčných mafií, kteří si u nás odpykávají svůj trest. Organizátoři vzpoury budou moci komunikovat s návštěvami jen přes oddělenou skleněnou přepážku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

za vězeňským plotem | Foto: věznice Kuřim

Také balíčky pro tyto vězně budou lidé z vězeňské služby kontrolovat. Meclová prohlásila, že pokus o vzpouru rusky mluvících vězňů odhalil nový fenomén českého vězeňství, a to prorůstání organizovaného zločinu přímo do nápravných zařízení.

Vězeňská služba zatím stále netuší jakým způsobem se na cely dostaly mobilní telefony a nože. Tyto předměty byly nalezeny u několika vězňů, kteří se chystali vyvolat nepokoje a umožnit útěk některým odsouzeným. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl náměstek generální ředitelky vězeňské služby Bohuslav Burkiewicz výskyt nedovolených předmětů u vězňů se stále šetří.

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme