Větrné prázdniny. Gymnázium v Kutné Hoře zrušilo kvůli orkánu Sabine pondělní výuku

Do Česka se žene orkán Sabine s větrem o rychlosti až 140 km/h. Nejvíce bude foukat na severu republiky. Meteorologové upozornili, že vítr může lámat stromy a způsobovat problémy v dopravě a dodávkách proudu. V pohotovosti jsou hasiči, silničáři i energetici. Předpověď extrémně silného větru však zmobilizovalo i ředitele Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře, který se rozhodl z bezpečnostních důvodů zrušit pondělní výuku.

Kutná Hora Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kutnohorské gymnázium z bezpečnostních důvodů ruší pondělní výuku (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Nerad bych, aby se stalo nějaké neštěstí, například z důvodu uvolněné podlážky či jiného stavebního materiálu,“ uvedl Slavíček. Výuka se proto ruší v plném rozsahu, obědy škola studentům odhlásí.

Kolem budovy je lešení a hrozí nebezpečí úrazu, informoval v neděli na webu školy a jejích facebookových stránkách ředitel Vladislav Slavíček.

Česko podle meteorologů v pondělí zasáhne extrémně silný vítr. Zejména v západní polovině země bude mít v nárazech ojediněle rychlost až 110 kilometrů v hodině. V pondělí večer a v noci vítr přechodně zeslábne, v úterý ráno se vrátí s menší intenzitou.

sot, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme