Orlické hory zaplavili turisté, parkoviště byla plná. Policie musela regulovat dopravu

Do Orlických hor se v sobotu vypravilo velké množství turistů. Chtěli využít hezkého počasí a dobrých sněhových podmínek pro běžecké lyžování. Policisté příval návštěvníků museli řídit. „Parkoviště na Šerlichu je plné, v Deštném zbývá pár míst. Policisté regulují dopravu, dbejte jejich pokynů. Využijte i jiné lokality hor,“ uvedla policie na twitteru.

Aktualizováno Rychnovsko (Aktualizováno: 18:40 20. 2. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté regulují dopravu v Orlických horách | Zdroj: Twitter Policie ČR

Podle údajů Horské služby je na hřebenech kolem 60 centimetrů zmrzlého sněhu. Ráno se teploty pohybovaly kolem bodu mrazu a bylo jasno. Do velké části Krkonoš v současnosti návštěvníci nemohou. Okres Trutnov je uzavřen kvůli špatné epidemické situaci.

Více práce v sobotu měli také pracovníci Krkonošského národního parku, hlavně v jeho západní části. Strážci museli řešit množství přestupků. Ve více než 100 případech odvrátili lyžaře od nedovoleného jednání, několikrát museli za vstup do volného terénu v klidovém území parku uložit pokutu. V neděli bude ve službě na hřebenech zvýšený počet strážců.

Stovky turistů se vydaly také do hor v Ústeckém a Libereckém kraji. Policie na severu Čech nezaznamenala žádné problémy v dopravě.

V Bedřichově bylo zaplněno velké centrální parkoviště, volná místa na dalších parkovištích ale zůstala. Informovala mluvčí liberecké policie Ivana Baláková. Klid byl také v okolí horských středisek v Ústeckém kraji. Podle mluvčího ústecké policie Dana Vítka nebyly v regionu problémy ani na hranicích s Německem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme