Potápěči ukončili pátrání po bruslaři, pod nímž se propadl led na Orlíku. Budou pokračovat v pondělí

Policejní potápěči v neděli ukončili pátrání po muži, který se v sobotu popadl při bruslení na orlické nádrži do vody. Pohřešované tělo nenašli. Patrně se jedná o osmatřicetiletého muže z Kolínska, který se nevrátil domů. Potápěči budou v pátrání pokračovat v pondělí, řekla jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová. Led se s mužem prolomil v sobotu odpoledne poblíž Žďákovského mostu.

Aktualizováno Orlík (Aktualizováno: 18:43 4. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Žádáme svědky události, kteří by dokázali blíže upřesnit místo propadu bruslaře, aby kontaktovali policisty na lince 158,“ řekla Uhlířová.

Na orlické přehradě se v sobotu propadl led se třemi bruslaři. Dva z nich vytáhli členové integračního záchranného sboru z vody. Po třetím pátrali marně v sobotu i v neděli.

Záchranáři varují před bruslením na rybnících a přehradách. Led už nemusí být dost pevný

Číst článek

„V souvislosti s touto tragédií důrazně varujeme občany, aby v těchto dnech, kdy roste teplota vzduchu, nevstupovali na zamrzlé vodní plochy. Led není již dostatečně pevný a dochází k jeho rychlému odtávání. Není vyloučené, že by se podobná tragédie mohla opakovat,“ řekla Uhlířová.

Lidé ignorují varování

Desítky lidí v neděli i přes varování městské policie, Povodí Moravy a záchranářů, že led není dostatečně pevný, vyrazily na zamrzlou Brněnskou přehradu. U břehu hlídkují dobrovolníci z vodní záchranné služby. V sobotu se podle nich pod led jeden muž propadl.

„Byl tady jeden pán, který se přepadl v oblasti Kozí horky, ale dokázal se sám zachránit a přijít ke břehu,“ popsal Radiožurnálu velitel záchranné skupiny Attila Racek.

ČTK, Kemr Tomáš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme