Povodí Vltavy chystá výběrové řízení na bezpečnostní přeliv na Orlíku za 1,45 miliardy

Povodí Vltavy chystá tendr na výstavbu bezpečnostního přelivu na Orlické přehradě, který má snížit zatížení vodního díla při extrémních povodních. Před vyhlášením soutěže se ještě musejí k zadávací dokumentaci vyjádřit ministerstva zemědělství a financí, informoval mluvčí státního podniku Hugo Roldán.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráz přehrady Orlík | Foto: Radek Duchoň

Stavba má vzniknout na pravém břehu mimo hráz, půjde o tři přelivná pole. Předpokládaná hodnota zakázky je podle dřívějších informací 1,45 miliardy korun bez DPH.

„Předali jsme zadávací dokumentaci k této veřejné zakázce ministerstvu zemědělství, které se k ní vyjádří, a následně se k tomu vyjádří i ministerstvo financí. Až poté je možné veřejnou zakázku vyhlásit,“ uvedl Roldán.

Orlická přehrada je největším vodním dílem v České republice. Stavba začala v roce 1954 a hlavní část prací pokračovala až do roku 1961. V minulosti prošla přehrada mnoha zkouškami, těmi nejnáročnějšími byly povodně v letech 2002 a 2006. Tehdy odolala zátěži, se kterou se při jejím budování vůbec nepočítalo.

Povodí Vltavy chce na Orlíku také zmodernizovat lodní výtah. Zakázku již získala firma Metrostav, přestavba vyjde na 95 milionů korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme