‚Vyšli jsme jim vstříc.‘ Studenti z Orlové, jimž kvůli karanténě hrozil odklad maturity, můžou k testu

Studenti Gymnázia a Obchodní akademie z Orlové na Karvinsku, kterým kvůli karanténě související s koronavirovou nákazou jejich spolužačky hrozil odklad maturity, mohou ke zkouškám. Maturovat budou v samostatné budově, potvrdil Českému rozhlasu Ostrava ředitel orlovského gymnázia Pavel Kubínek. Problémy na orlovské škole souvisejí s ohniskem hromadné nákazy na Dole Darkov těžební společnosti OKD v Karviné.

Tento článek je více než rok starý.

Orlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní maturita

Studenti z Orlové, kterým hrozil odklad maturity, mohou k testu (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Pozitivní test na covid-19 měla jedna ze studentek posledního ročníku, do karantény tak muselo 11 jejích spolužáků a dva pedagogové. Studentům hrozilo, že kvůli povinné karanténě budou skládat zkoušku až na podzim. Od pondělí do středy se v Česku konají jednotné didaktické maturitní testy, pro který zákon stanovuje termíny.

Dvě epidemie naráz nepřijdou, očkovat bychom měli hlavně starší a nemocné, říká vakcinolog Beran

Číst článek

„Škola má dvě budovy – gymnázium a obchodní akademii a ta obchodní akademie je úplně prázdná. Máme v karanténě 11 studentů a dva učitele a škola je schopna zajistit, že v té prázdné budově by byly pouze ty osoby v karanténě,“ uvedla pro ČTK vedoucí protiepidemického oddělení hygieniků v Karviné Andrea Lipjaková. Studenti tak podle ní mohou didaktické testy složit.

Hygienici se na tomto postupu domluvili s ředitelem školy. Podle Lipjakové budou prostory posléze dezinfikovány, studenti budou muset mít roušky.

Vše bude uděláno za zpřísněných podmínek. Myslím si, že ty děti mají strašně těžkou situaci, protože od března nechodily do školy a teď se na maturitu připravovaly. Je to nestandardní postup, ale vyšli jsme jim vstříc, řekla Lipjaková. Podle ní by pro studenty bylo náročné maturovat až na podzim, zvláště když se na zkoušku nyní intenzivně chystali.

Zkoušky podle Lipjakové začnou v pondělí, kdy by měli ráno skládat zkoušku z matematiky dva studenti, odpoledne jich má přijít sedm na testy z angličtiny. V úterý bude všech 11 studentů skládat zkoušku z českého jazyka a dva ještě z ruštiny.

V souvislosti s ohniskem nákazy na Dole Darkov těžební společnosti OKD v Karviné přibyli od soboty čtyři lidé s onemocněním covid-19. Nemocných je nyní celkem 347 pracovníků dolu a jejich blízkých. Situace v ohnisku se tak podle hygieniků postupně zklidňuje.

Martin Knitl, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme