Oslava Zemanova vítězství připomínala myslivecký bál, hitem byl guláš z divočiny

Jako na mysliveckém bále to včera vypadalo v pražském Top Hotelu, kde příznivci Miloše Zemana oslavovali vítězství. Zelené kamizoly sice chyběly, ale atmosféra veselý ples připomínala. I guláš z divočiny mizel rychleji než ostatní lahůdky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově zvolený prezident Miloš Zeman s dcerou Kateřinou sledují ve volebním štábu sčítání hlasů v prezidentských volbách, vpravo herečka Jiřina Bohdalová | Zdroj: ČTK

„Celý život jsem se učil, na Vysočině jsem si odpočinul a teď své síly nabízím všem Čechům,“ stojí na dortu umístěném před pódiem. Cedulky ukazují doleva Vysočinu, doprava Pražský hrad.

„Už je tam, už je tam, už je tam,“ skandují Zemanovi příznivci. Lidé se sbíhají ke dveřím na chodbu, zatím bez zvuku fanfár přichází budoucí prezident České republiky Miloš Zeman.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve volebním štábu Miloše Zemana v pražském Top hotelu natáčel Ľubomír Smatana

Těžce se prodírá houfem novinářů, už ale má přidělenou ochranku, která tvrdě odstrkuje novináře. Proti svalnatým mužům, kteří se ohánějí lokty, nemají fotografové mnoho šancí.

„Ať žije Zeman, ať žije Zeman,“ vykřikují podporovatelé. Zeman vypadá unaveně, levou rukou drží svou dceru Kateřinu kolem ramen, před ním jde herečka Jiřina Bohdalová, kterou drží za rameno.

„Teď už je zapotřebí zklidnit situaci. V prezidentské kampani proti sobě hrála Sparta a Slavia. Teď nastupuje hra za národní mužstvo České republiky,“ říká vítěz voleb.

„A protože každý člověk má právo na odpočinek, tak na několik dní odjedu na svoji milovanou Vysočinu. Pak se vrátím do Prahy, se mnou přijde zákon a budu se připravovat na nástup do funkce,“ popisuje plány Zeman.

Dort na oslavě vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách | Foto: ČTK

Kromě krátkého vystoupení ihned po oznámení konečných výsledků ale budoucí prezident neposkytl nikomu žádný rozhovor.

Se svými věrnými a pod dohledem ochranky odešel do salonku a později do patra, kde si vychutnával vítězství.

Dole zůstali pouze jeho věrní, kteří dokončili dílo – postavili se kolem bufetu a snědli a vypili všechno, na co přišli.

Ľubomír Smatana, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme