Oslavy Dne země začaly

Oslavy Dne Země, který připadá na pondělí, probíhají už o víkendu na několika místech republiky. Ekologičtí aktivisté připravili pro všechny, jimž není osud přírody lhostejný, řadu akcí. V Praze můžete celosvětový svátek planety oslavit v Prokopském údolí v Hlubočepích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řeka | Foto: Jana Balounová

Jak potvrzuje Jitka Matoušková z pořádající Společnosti pro ochranu Prokopského a Dalejského údolí, návštěvníci se rozhodně nudit nebudou: "Máme připraveno odlévání trilobitů, soutěže pro děti, můžete si vyplnit test, co všechno víte o ochraně přírody a odpoledne by tady dokonce měly být i koně, takže kdo se chce svézt na koni, může přijít."

Bohatý program připravily neziskové organizace také v Děčíně. Hlavním dějištěm oslav světového svátku planety jsou prostory Růžové zahrady Děčínského zámku. Návštěvníci se tam mohou seznámit s činností neziskových organizací a připravena je i slosovatelná anketa. Milovníci šachu zase dostanou šanci zapojit se do simultánního turnaje. Na zájemce také čekají dílny ručních rpací. Další část oslav Dne země se uskuteční pod Děčínským zámkem na Smetanově nábřeží Tam se od třetí hodiny odpolední koná výstava prvního mezinárodního koupacího dne na Labi. Večer se o dobrou náladu postará liberecká kapela Mandragora.

Markéta Kaclová, Josef Suk, Markéta Čekanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme