Neznámý pachatel u Kladna oslnil laserem pilota letadla se 127 pasažéry, hrozí mu až osm let vězení

Až osm let vězení hrozí neznámému pachateli, který v pátek laserem oslnil pilota letadla u Kladna. Stroj musel přistál na letišti v Praze, na palubě bylo 133 lidí. Případ slánští policisté vyšetřují jako podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení, uvedla v tiskové zprávě kladenská policejní mluvčí Michaela Richterová.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo. Ilustrační foto.

Neznámý pachatel oslnil laserem pilota letadla u Kladna, stroj musel posléze přistát na pražském letišti | Foto: Anna Jadrná | Zdroj: Český rozhlas

Na letadlo se sedmičlennou posádkou a 126 pasažéry někdo svítil v pátek okolo 0.30. „Paprsky laseru byly zaznamenány z blíže nezjištěného místa, pravděpodobně z Kladna,“ uvedla mluvčí.

Pilot větroně s letadlem spadl na jedoucí vozidlo. Nehodu nepřežil, posádka auta je v pořádku

Číst článek

Po pachateli vyjelo pátrat několik policejních hlídek a vzlétl také vrtulník. Podezřelého se jim ale najít nepodařilo.

„Oslnění pilotů může způsobit katastrofu letadla, protože člověk na několik vteřin může ztratit orientaci, což mu znemožní se soustředit na přístroje, které ho navádí k přistání,“ doplnila mluvčí.

K podobnému incidentu došlo také loni v prosinci. Kladenští kriminalisté tehdy pátrali po člověku, který na konci prosince oslnil laserem pilota letadla. Na palubě byla posádka a 112 cestujících. Laserové paprsky tehdy vycházely z kladenské části Kročehlavy.

Minulý rok mladoboleslavští kriminalisté obvinili z obecného ohrožení muže, který podle nich opakovaně a úmyslně oslňoval zeleným laserovým světlem posádku vrtulníku Letecké služby Policie ČR.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme