Osm důchodců se otrávilo výfukovými plyny

Výfukové plyny z rolby přiotrávily v Peci pod Sněžkou osm důchodců. Všichni postižení byli převezeni do nemocnice. Jak se nehoda odehrála, zatím není jasné. Policisté se podle prvních informací domnívají, že výfukové plyny z rolby unikaly do prostoru, kde lidé seděli. Podle mluvčí trutnovské policie Ivy Hanušové mají dva z postižených těžkou otravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžařský vlek | Foto: Jan Rosenauer

Osm důchodců převážela rolba z Černého dolu směrem na hájenku nad Pecí pod Sněžkou. U všech osmi došlo k otravě výfukovými plyny, dva jsou postiženi těžce. První resustitaci zajistil pecký okrsek horské služby a všech osm osob bylo převezeno na interní oddělení nemocnice v Trutnově. Podle tiskové mluvčí trutnovské policie Ivy Hanušové se lze domnívat, že výfukové plyny unikaly do prostoru, kde lidé seděli, Případ je ale v prvním stádiu vyšetřování.

Zatím ale stále není jasné, jak k otravě lidí došlo. "Jeden člověk byl otráven velmi těžce. Zatím se ještě prošetřuje ta skutečnost, zda osoby byly přiotráveny výfukovými plyny, které vnikly do kabiny rolby. Policie nyní prošetřuje, zda došlo k trestnému činu či ne."

Přehrát

00:00 / 00:00

Iva Hanušová: Ještě se to prošetřuje

Markéta Kaclová, Eliška Pilařová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme