Osm let vězení za zneužívání školáků

Na osm let za mříže poslal Krajský soud v Ostravě jedenapadesátiletého muže, který pohlavně zneužíval dva školáky. Augustin Holub trpí homosexuální pedofilií se sadomasochistickými rysy. Soud mu ještě nařídil ústavní léčbu. Obžalovaný pracoval celý život jako inženýr v elektrotechnickém oboru, a řadu let působil jako trenér a rozhodčí malých hokejistů v Rožnově pod Radhoštěm.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský soud

Krajský soud | Foto: F. Tichý

Jeden z chlapců, kterého muž zneužil, chodí do zvláštní školy a je mentálně postižený. Podle soudu mu Holub za sexuální praktiky dával vždy dvacet korun. Jednou ho dokonce přivázal ke stromu a na krk mu dal vodítko s kovovými ostny. Na celou záležitost přišly učitelky, které si všimly podivného chování školáka.

Po vynesení rozsudku začal šedovlasý muž plakat. Jeho obhájci Františku Hendrychovi se trest zdá přísný a podle něj nic podstatného neřeší. "Podstata spočívá v jeho vyléčení," doplnil obhájce. Naopak státní zástupce Alois Dlouhý požadoval vyšší trest:"Obžalovaný hrubě zasáhl do zájmu společnosti na nerušeném vývoji dětí." Obě strany mají lhůtu na odvolání. Případ by se potom musel vrátit před olomoucký Vrchní soud.

Andrea Brtníková, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme