Osm let za tři mrtvé na tramvajovém ostrůvku

Krajský soud v Plzni potvrdil osmiletý trest pro Adolfa Pecha, který v únoru roku 2001 při jízdě v opilosti narazil do hloučku mladých lidí stojících na tramvajovém ostrůvku a tři z nich usmrtil. Okresní soud v Plzni mu trest uložil na podzim téhož roku. Jeho rozhodnutí letos v rámci mimořádných opravných prostředků ale zrušil Nejvyšší soud v Praze. Podle jeho názoru nebylo dostatečně jasné, zda nebyl Adolf Pech v době činu nepříčetný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko | Zdroj: AFP

Krajský soud doplnil dokazování o jasné vyjádření znalců. Podle psychiatrického posudku jednal pachatel účelově. Také podle znalce psychologa Josefa Pavláta rozhodně nebyl Adolf Pech nepříčetný. "Nebyl, on byl opilý a jednal účelně. Pouze pod vlivem alkoholu jednal nezodpovědně, ale nebyl pod vlivem alkoholu nepříčetný."

Rozhodnutí krajského soudu je pravomocné a Adolf Pech by měl nastoupit k výkonu trestu. Přesto stále ještě existuje možnost takzvaného dovolání, Podle názoru státního zástupce Jaroslava Čecha by ho už ale měl napodruhé Nejvyšší soud odmítnout. "To samozřejmě říct kategoricky nemůžu, předpokládám, že by tak měl učinit."

Adolf Pech před soudem opět mluvil o své lítosti. Tvrdil, že nechce menší trest. Při zpochybňování rozsudku mu šlo prý jen o to, aby veřejnost věděla, že v době činu nebyl při smyslech.

Markéta Kaclová, Martin Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme