Osm mužů, jedna žena. Poslechněte si názory kandidátů, kteří chtějí v Senátu nahradit Františka Čubu

V obvodu Zlín, který kromě Zlínska zahrnuje i jižní část okresu Vsetín, začne v pátek ve 14.00 první kolo doplňovacích senátních voleb. Kandiduje v nich devět lidí, osm mužů a jedna žena, z nichž vzejde nástupce Františka Čuby (SPO). Někdejší předseda slušovického družstva na konci února odstoupil z funkce. Svůj krok zdůvodnil tlakem, kterému čelil kvůli půldruhého roku trvající absenci v Senátu.

Audio Zlínsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senát, senátoři (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Za STAN kandiduje zlínský primátor Miroslav Adámek. Hnutí ANO nominovalo neurochirurga a krajského zastupitele Michala Filipa.

Za ČSSD se o místo v Senátu uchází chirurg Radim Jünger. Lidovci vsadili na krajskou radní Michaelu Blahovou, komunisté na zlínského zastupitele Radomíra Rafaju.

Piráti nominovali novináře Aleše Fuksu, kandidátem SPOZ je její předseda, lékař a bývalý hejtmanův náměstek Lubomír Nečas.

Za Českou suverenitu kandiduje právní a ekonomický poradce a pedagog Karel Nedbálek a za hnutí SENÁTOR 21 daňový poradce Tomáš Goláň.

Poslední den ve funkci. Čuba poslal do Senátu svou rezignaci, jeho mandát oficiálně zaniká

Číst článek

Před pátečním otevřením volebních místností se většina z devíti uchazečů o funkci senátora nadále setkává v ulicích měst s obyvateli, pokračuje i propagace prostřednictvím billboardů nebo sociálních sítí.

Při posledních senátních volbách v obvodu Zlín porazil Čuba na podzim 2014 ve druhém kole současnou poslankyni a tehdejší končící senátorku Alenu Gajdůškovou z ČSSD. 

Nový senátor bude zvolen jen do konce Čubova šestiletého mandátu, tedy do podzimu 2020. Případné druhé kolo senátních voleb je na programu 25. a 26. května.

Kdo a s čím kandiduje?

Přehrát

00:00 / 00:00

Miroslav Adámek (STAN)

Přehrát

00:00 / 00:00

Michaela Blahová (KDU-ČSL)

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Filip (ANO)

Přehrát

00:00 / 00:00

Aleš Fuksa (Piráti)

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Goláň (SENÁTOR 21)

Přehrát

00:00 / 00:00

Radim Jünger (ČSSD)

Přehrát

00:00 / 00:00

Lubomír Nečas (SPOZ)

Přehrát

00:00 / 00:00

Karel Nedbálek (Česká suverenita)

Přehrát

00:00 / 00:00

Radomír Rafaja (KSČM)

SENÁTNÍ OBVOD č. 78

Obvod je tvořen severní částí okresu Zlín ohraničenou na jihu obcemi Nedašov, Návojná, Valašské Klobouky, Křekov, Vlachova Lhota, Újezd, Vysoké Pole, Vizovice, Zádveřice-Raková, Lípa, Zlín, Sazovice, Machová a jižní částí okresu Vsetín ohraničenou na severu obcemi Hošťálková, Liptál, Seninka, Leskovec, Valašská Polanka, Lužná, Lidečko, Horní Lideč a Střelná.

Tomáš Fránek, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme