Osm mužů, jedna žena. Poslechněte si názory kandidátů, kteří chtějí v Senátu nahradit Františka Čubu

V obvodu Zlín, který kromě Zlínska zahrnuje i jižní část okresu Vsetín, začne v pátek ve 14.00 první kolo doplňovacích senátních voleb. Kandiduje v nich devět lidí, osm mužů a jedna žena, z nichž vzejde nástupce Františka Čuby (SPO). Někdejší předseda slušovického družstva na konci února odstoupil z funkce. Svůj krok zdůvodnil tlakem, kterému čelil kvůli půldruhého roku trvající absenci v Senátu.

Zlínsko Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senát, senátoři (ilustrační foto)

Senát, senátoři (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Za STAN kandiduje zlínský primátor Miroslav Adámek. Hnutí ANO nominovalo neurochirurga a krajského zastupitele Michala Filipa.

Za ČSSD se o místo v Senátu uchází chirurg Radim Jünger. Lidovci vsadili na krajskou radní Michaelu Blahovou, komunisté na zlínského zastupitele Radomíra Rafaju.

Piráti nominovali novináře Aleše Fuksu, kandidátem SPOZ je její předseda, lékař a bývalý hejtmanův náměstek Lubomír Nečas.

Za Českou suverenitu kandiduje právní a ekonomický poradce a pedagog Karel Nedbálek a za hnutí SENÁTOR 21 daňový poradce Tomáš Goláň.

Poslední den ve funkci. Čuba poslal do Senátu svou rezignaci, jeho mandát oficiálně zaniká

Číst článek

Před pátečním otevřením volebních místností se většina z devíti uchazečů o funkci senátora nadále setkává v ulicích měst s obyvateli, pokračuje i propagace prostřednictvím billboardů nebo sociálních sítí.

Při posledních senátních volbách v obvodu Zlín porazil Čuba na podzim 2014 ve druhém kole současnou poslankyni a tehdejší končící senátorku Alenu Gajdůškovou z ČSSD. 

Nový senátor bude zvolen jen do konce Čubova šestiletého mandátu, tedy do podzimu 2020. Případné druhé kolo senátních voleb je na programu 25. a 26. května.

Kdo a s čím kandiduje?

Přehrát

00:00 / 00:00

Miroslav Adámek (STAN)

Přehrát

00:00 / 00:00

Michaela Blahová (KDU-ČSL)

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Filip (ANO)

Přehrát

00:00 / 00:00

Aleš Fuksa (Piráti)

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Goláň (SENÁTOR 21)

Přehrát

00:00 / 00:00

Radim Jünger (ČSSD)

Přehrát

00:00 / 00:00

Lubomír Nečas (SPOZ)

Přehrát

00:00 / 00:00

Karel Nedbálek (Česká suverenita)

Přehrát

00:00 / 00:00

Radomír Rafaja (KSČM)

SENÁTNÍ OBVOD č. 78

Obvod je tvořen severní částí okresu Zlín ohraničenou na jihu obcemi Nedašov, Návojná, Valašské Klobouky, Křekov, Vlachova Lhota, Újezd, Vysoké Pole, Vizovice, Zádveřice-Raková, Lípa, Zlín, Sazovice, Machová a jižní částí okresu Vsetín ohraničenou na severu obcemi Hošťálková, Liptál, Seninka, Leskovec, Valašská Polanka, Lužná, Lidečko, Horní Lideč a Střelná.

Tomáš Fránek, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme