Osm řidičů uvízlo v asfaltové pasti

Nečekanou past v podobě roztaveného asfaltu přichystalo včera pálící slunce na řidiče u Hroznětína na Karlovarsku. Svrchní vrstva vozovky povolila natolik, že asfalt začal obalovat kola projíždějících automobilů. Silničáři přitom tento úsek vozovky mezi Merklínem a Hroznětínem minulý týden opravovali kvůli průjezdu Závodu míru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

neudržovaná silnice | Foto: Jan Rosenauer

Povrch komunikace dostal dvojitý asfaltový nátěr posypaný drtí. Před průjezdem pelotonu pracovníci Správy a údržby silnic drť z vozovky odklidili. Závod pak sice projel bez problémů, vlivem čtvrtečního slunečného počasí se ale asfaltový nátěr roztekl a poškodil osm projíždějících aut.

Několika řidičům se dokonce kola obalila natolik, že nemohli bezpečně pokračovat v jízdě. Škodu na automobilech odhadli odborníci na 30 tisíc korun. Speciální laboratoře teď mají zjistit, zda při opravě silnice nebyl porušen technologický postup. Experti posoudí i kvalitu použitého materiálu.

Zdeněk Trnka, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme