Osmiletý trest pro nezvěstného obchodníka s LTO

Tvrdé tresty za krácení daně udělil dvojici obchodníků s lehkými topnými oleji plzeňský krajský soud. Po devíti letech by tak dva čelní představitelé mariánskolázeňské větve obchodníků s LTO měli jít do vězení na deset a osm let. Jeden z nich je ale už od roku 1994 nezvěstný a pravděpodobně není naživu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Vynesení rozsudku se nezúčastnil ani jeden z obžalovaných. Podle soudce Petra Poledneho se první z nich - František Borovička - vyjádřil v tom smyslu, že jednání může probíhat i bez něho. Jeho spolupachatel je už léta nezvěstný. "Obžalovaný Carvan nebyl vlastně od roku 1994 k zastižení, takže celé řízení proti němu proběhlo jako proti uprchlému."

Podle odůvodnění rozsudku byl Jiří Carvan tím, čemu se v obdobných případech říká bílý kůň. K osmiletému trestu tedy byl dnes odsouzen člověk, který už vůbec nemusí být naživu.

František Borovička byl kromě desetiletého vězení odsouzen i k propadnutí veškerého majetku. Ten ale zdaleka nepokryje škodu, kterou státu způsobil - jde o bezmála 130 milionů korun.

Právní zástupci obou obžalovaných se proti rozsudku na místě odvolali.

Martin Sobotka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme