Osobní vlak narazil ve Vráži u Písku do odstavené soupravy

Osobní vlak od Prahy dnes dopoledne narazil ve Vráži u Písku do prázdné odstavené soupravy. Tři cestující z jedoucího motorového vlaku se lehce zranili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysypané sklo mezi dvěma motorovými vozy | Foto: Drážní inspekce

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí Českých drah,Petr Štáhlavský, motorový vlak jel na trase z Březnice do Protivína, ve Vráži u Písku měl stavět krátce před devátou hodinou.

"Došlo při vjezdu osobního vlaku ve stanici Vráž u Písku k situaci, kdy vlak vjížděl na kolej, kde již byla odstavená jiná souprava. Měl před touto soupravou zastavit, bohužel se tak nestalo a v rychlosti kolem 15, maximálně 20 kilometrů v hodině narazil do stojících vozů," uvedl Šťáhlavský.

V době srážky sedělo ve vlaku asi 15 pasažérů. Tři lehce zraněné odvezli záchranáři do nemocnice na ošetření. "Škoda nebude příliš vysoká, protože na vozidlech není viditelné poškození. Příčiny se v současné době šetří, není vyloučeno ani selhání člověka ani technická závada," dodal mluvčí drah.

Podobná nehoda se stala letos 19. května. Lokomotiva společnosti ČD Cargo narazila v Moravanech na Pardubicku do osobního vlaku. V lokomotivě zahynul strojvedoucí. V osobním vlaku cestovalo 12 lidí, tři z nich byli lehce zraněni. Nejtragičtější letošní nehodou je náraz vlaku EuroCity ve Studénce na Novojičínsku do spadlého mostu. Srážka si vyžádala sedm mrtvých a sedm desítek zraněných.

Martin Hromádka, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme