Ostatky českých hokejistů Marka, Vašíčka a Rachůnka dorazily do Prahy

Na vojenské letiště ve Kbelích přistál vládní speciál s ostatky tří českých hokejistů, kteří zahynuli při středeční havárii v ruské Jaroslavli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pietní akt k uctění památky hokejistů Jaroslavle, kteří zahynuli při středečním leteckém neštěstí v Rusku na Staroměstském náměstí. | Zdroj: ČTK

Mluvčí Generálního štábu Jana Růžičková potvrdila, že krátce po přistání bude následovat pietní akce.

V Ruzyni čekala na letoun čestná stráž a rakve byly vynášeny za zvuků smutečních melodií, které hrála vojenská kapela. Po krátkém smutečním aktu pak pohřební auta rozvezla rakve do míst, kde budou pohřbeni.

Veřejné rozloučení s Karlem Rachůnkem, Janem Markem a Josefem Vašíčkem se bude konat v neděli v 15 hodin na Staroměstském náměstí v Praze. Na místě bude velkoplošná obrazovka, na které se budou mimo jiné promítat nejslavnější okamžiky kariéry sportovců.

Následovat budou krátké proslovy a pak mše, kterou odslouží arcibiskup Dominik Duka. Po státní hymně se budou moci s hokejisty rozloučit i fanoušci.

Radek Pavlovič, Marína Dvořáková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme