Ostravští celníci vyprazdňují sklady. Prodají tisíce litrů zabaveného alkoholu

Ostravští celníci prodají v dražbě zabavený alkohol. A nebude ho málo. Ve skladech mají více než 160 tisíc litrů lihovin, které zajistili kvůli nezaplaceným daním. Stovky lahví teď slévají do velkých nádob.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do dražby půjde 161 tisíc litrů lihu a lihovin (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Odzátkovat, vložit do velkého trychtýře a prázdnou láhev vyhodit do sběrné nádoby. A tak pořád dokola více než měsíc. Lahví jsou totiž stovky. Naštěstí není teplo a nejsou tady hejna much.

„Jedná se o 161 tisíc litrů lihu a lihovin, které se musí slévat do tisícilitrových barelů, tedy těch velkých kostek. Tato komodita bude předmětem prodeje v dražbě," potvrdila přípravy na prodej Pavla Zdobnická z celního úřadu pro Moravskoslezský kraj.

Stačil jeden zásah u majitelů likérky, která dluží státu téměř 60 milionů korun, a celní sklady byly plné až po střechu. Po dražbě se ale uvolní.

„Jedná se vlastně o daňového dlužníka, který dluží téměř 57 milionů korun, celní správě 45 milionů korun daňové správě 11,5 milionu. Probíhá rozsáhlá daňová exekuce, z toho důvodu bylo zboží zajištěno. Dál nebylo postupováno v souladu se zákonem o lihu a nebylo řádné značení lihovin. Daňovému subjektu bylo odebráno povolení pro provozování daňového skladu. Pokud se toto zboží bude prodávat, tak se bude prodávat celý balík zboží. Byla vydána i dražební vyhláška, kde je všechno specifikováno," dodává Zdobnická.

Stát se takto snaží získat zpátky aspoň část dlužné částky. Podle dražební vyhlášky by měl dostat za litr etanolu 4 koruny. Dražba takto velkého množství alkoholu je v Moravskoslezském kraji výjimečná.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme