Vysoké teploty poškodily ranvej ostravského letiště. Roztáhlé betonové desky omezily provoz

Přistávací dráhu ostravského letiště poškodilo horko. Informaci serveru Zdopravy.cz Radiožurnálu potvrdil mluvčí Řízení letového provozu Richard Klíma. Kvůli vysokým teplotám se roztáhly betonové desky na ranveji a některá letadla proto podle Klímy nemohla přistát. Letiště je opět v plném provozu a letadla mohou bez omezení přistávat i odlétat, sdělila mluvčí letiště Kateřina Pustějovská.

Ostrava (Aktualizováno: 21:56 11. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oprava ranveje (ilustrační foto) | Foto: Letiště Praha

„Došlo k posunutí panelů, a tím se přistávací letová dráha stala nezpůsobilou pro další provoz. S ohledem na to byly tři lety přesměrovány do Brna a ostatní přílety a odlety využily možností zkrácené přistávací dráhy,“ popsal Klíma. Podle jeho informací se na opravě závady intenzivně pracuje.

Betonové desky se vlivem horka roztáhly, vytovřily tak „schody“, kvůli nimž letadla nemohla na dráze přistát. Podle servervu Zdopravy.cz došlo k částečnému otevření dráhy večer před šestou hodinou. Plný provoz byl později také obnoven. 

Podle Moravskoslezského deníku přistávací plochu hasiči ochlazovali vodou, zabránit poškození ranveje se jim ale nepodařilo. Ostravské letiště má nadstandardně dlouhou ranvej, proto můžou některá letadla přistávat i na nepoškozené části dráhy.

vvr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme