Střelba v ostravské nemocnici. Policie případ odložila, má posudek o duševním stavu pachatele

Policie odložila případ střelby v ostravské fakultní nemocnici, kterou loni v prosinci nepřežilo sedm lidí a dva byli zraněni. Rozhodla tak proto, že dvaačtyřicetiletý pachatel je mrtvý. Krátce po činu spáchal sebevraždu. Uvedl to v úterý dozorující státní zástupce David Bartoš z Krajského státního zastupitelství v Ostravě.

Aktualizováno Ostrava (Aktualizováno: 11:40 18. 8. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fakultní nemocnice v Ostravě

Fakultní nemocnice v Ostravě, kde se loni střílelo (archivní foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Rozhodnutí o odložení už policie vydala. Nyní se rozesílá všem zainteresovaným stranám,“ řekl dozorující státní zástupce David Bartoš z Krajského státního zastupitelství v Ostravě.

Dodal, že závěry vyšetřování bude on i policie komentovat později, tedy až bude rozhodnutí všem doručeno.

Střelec z ostravské nemocnice použil speciálně upravenou zbraň. Podle policie se zasekávala

Číst článek

Dvaačtyřicetiletý Ctirad V. začal v čekárně polikliniky ostravské fakultní nemocnice bez varování střílet v úterý 10. prosince po sedmé ranní. Lidi střílel z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku. Sedm lidí zabil, dva zranil. Podle policie použil upravenou zbraň, která byla původně znehodnocena. Nebyla proto perfektně funkční, měla se zasekávat.

Před příjezdem policie pachatel z místa činu utekl. Zásahová jednotka ho dohnala v Děhylově na Opavsku, těsně před zadržením se střelil do hlavy.

Co muže k brutálnímu činu vedlo, není jasné. V posledních měsících svého života si stěžoval na zdravotní potíže. Tvrdil, že trpí rakovinou. „Říkal, že se Vánoc nedožije, že umře na rakovinu. Zhubl 20 kilo a byl vystresovaný,“ popsala pro iROZHLAS.cz již dříve jeho blízká.

„Vyšetřování nepotvrdilo, že by muž byl fyzicky nemocný. Vše ale směřuje k nějakému duševnímu onemocnění. S tímto policie pracuje,“ uvedl v červnu státní zástupce Bartoš.

Policie už posudek hodnotící duševní stav střelce má. Bartoš jej ale zatím nechce blíže komentovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme