Zdrogovaný muž ujížděl policistům přes centrum Ostravy. Nezastavila ho ani střelba

Řidič pod vlivem drog ujížděl v pondělí večer policistům přes centrum Ostravy. Podle policie měl dokonce vjet na chodník, kde před ním musela uskočit žena. Poté se pokusil najet na policistu, který se rychle jedoucímu autu stačil vyhnout. Informovala o tom v úterý mluvčí Gabriela Pokorná z moravskoslezského policejního ředitelství.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté pronásledovali podezřelého řidiče jedoucího ve voze značky Honda kolem 21.30 večer. „Automobil ujížděl z ulice Rudné, přes Mariánskohorskou, Novinářskou, Korunní a tak dále,“ popsala policejní mluvčí Gabriela Pokorná s tím, že řidič také nejednou vjel do protisměru.

Kriminalita v Česku loni mírně klesla, policisté řešili 192 tisíc trestných činů

Číst článek

„Řidič měl opakovaně projet takzvaně na červenou, při jízdě rovněž vypnout světlomety a vjet na chodník, přičemž na zastávce stojící žena zřejmě musela uskočit,“ dodala.

A vyhnout se rychle jedoucímu vozu musel také jeden z policistů. „Dále se měl podezřelý pokusit najet i na stojícího policistu, který musel uskočit,“ uvedla Pokorná. Policista podle ní použil střelnou zbraň, řidič ale ujížděl dál. „Po několika manévrech narazil do sloupku dopravního značení a vůz zastavil,“ řekla dále mluvčí. Při pronásledování také jedno z policejních aut narazilo do sloupu.

Policisté následně zadrželi jak 33letého řidiče, který měl pozitivní test na drogy, tak jeho 27letého spolujezdce. „Orientační zkouška k přítomnosti drog byla u 33letého řidiče pozitivní na amphetamin/methamphetamin,“ upřesnila mluvčí.

A to nebylo všechno. Po muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání a do roku 2020 měl zákaz řídit. 

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro trestné činy maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky, obecné ohrožení i násilí proti úřední osobě,“ uzavřela Pokorná s tím, že policie případ dál vyšetřuje.

U nejzávažnějšího z těchto trestný činů, kterým je obecné ohrožení, hrozí pachateli až osm let vězení.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme