V Ostravě se kvůli pošťákům v karanténě může zpožďovat doručování dopisů

V dodejně České pošty v Ostravě 8 se vyskytl koronavirus a téměř 60 pošťáků muselo jít do karantény. Může se kvůli tomu zpožďovat doručování listovních zásilek. Bez omezení by mělo zůstat doručování důchodů a také doručování balíkových zásilek, informoval mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Ostravě 8 se může zpožďovat doručování listovních zásilek (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Poštovní poukázky budou pošťáci vhazovat do schránek. Zapsané listovní zásilky budou ve větší míře ukládány bez pokusu o doručení a budou adresátům pouze oznámeny.

Zpoždění může kvůli kapacitním důvodům nastat i u obyčejných listovních zásilek. Přednostně bude zajištěno doručování zásilek s dodáním do druhého dne. Obchodní psaní a propagační materiály nebudou z kapacitních důvodů doručovány.

Dotčená provozovna zajišťuje doručování listovních zásilek a důchodů v městských částech a částech obcí Poruba, Pustkovec, Třebovice, Svinov, Vřesina u Bílovce, Klimkovice, Martinov, Krásné Pole, Polanka, Plesná, Olbramice, Zbyslavice, Hýlov.

Během uplynulého víkendu pošta dezinfikovala všechny prostory dodejny i servisní pošty a vydesinfikována byla také všechna vozidla, která tato dodejna využívá. Obsluhu dodejny zajišťují zaměstnanci z jiných provozoven České pošty. Předpokládaný návrat k normálnímu provozu je 26. srpna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme