‚Těžko se hledají slova.‘ Politici vyjadřují soustrast rodinám obětí střelce z ostravské nemocnice

Šest mrtvých a dva zraněné si vyžádala úterní střelba ve Fakultní nemocnici Ostrava. Pachatele policie vypátrala, ale před zásahem spáchal se zastřelil. Na sociálních sítích vyjadřují soustrast politici z řad vládních stran i opozice. Do Moravskoslezského kraje míří premiér Andrej Babiš (ANO).

Praha/Ostrava (Aktualizováno: 11:39 10. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místě je několik obětí. | Zdroj: ČTK

Prezident Miloš Zeman vyjádřil hlubokou soustrast pozůstalým po obětech úterní střelby v ostravské nemocnici.

Útočník v ostravské nemocnici zabil šest lidí, před zásahem policie se střelil do hlavy

Číst článek

Poděkoval příslušníkům bezpečnostních složek, lékařům a všem, kteří pomáhají. Na twitteru to uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. 

„Pan prezident vyjadřuje hlubokou soustrast pozůstalým. ‚Ve svém srdci jsem s vámi, myslím na vás v těchto tragických hodinách,‘ uvedl pan prezident. Příslušníkům bezpečnostních složek, lékařům, všem, kteří nyní pomáhají, vyslovuje pan prezident velké poděkování,“ napsal mluvčí.

Pan prezident vyjadřuje hlubokou soustrast pozůstalým. “Ve svém srdci jsem s vámi, myslím na vás v těchto tragických hodinách,” uvedl pan prezident. Příslušníkům bezpečnostních složek, lékařům, všem, kteří nyní pomáhají, vyslovuje pan prezident velké poděkování.

09:34 – 10. 12. 2019

4 105

„Těžko se mi hledají slova. Doufám, že se podaří brzy dopadnout pachatele střelby v Ostravě. Upřímnou soustrast všem blízkým obětí,“ napsal ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Těžko se mi hledají slova. Doufám, že se podaří brzy dopadnout pachatele střelby v Ostravě. Upřímnou soustrast všem blízkým obětí.

09:11 – 10. 12. 2019

4 41

„Mé myšlenky jsou se zaměstnanci a pacienty Fakultní nemocnice v Ostravě. Přesně před měsícem jsem měla možnost toto pracoviště plné profesionálů navštívit. Takováto tragédie se u nás již nikdy nesmí opakovat,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který z Ostravy pochází, napsal, že je událostmi – brutálním útokem a počtem obětí – šokován.

Mé myšlenky jsou se zaměstnanci a pacienty Fakultní nemocnice v Ostravě. Přesně před měsícem jsem měla možnost toto pracoviště plné profesionálů navštívit. Takováto tragédie se u nás již nikdy nesmí opakovat.

09:24 – 10. 12. 2019

2 27

„Jsem otřesen zprávami o tragédii v Ostravě. Vyjadřuji upřímnou soustrast všem příbuzným a přátelům obětí tohoto útoku. Je to obrovské neštěstí,“ uvedl předseda KDU-ČSL Marek Výborný. Poděkoval policii a záchranářům za nasazení.

Jsem otřesen zprávami o tragédii v Ostravě. Vyjadřuji upřímnou soustrast všem příbuzným a přátelům obětí tohoto útoku. Je to obrovské neštěstí. R.I.P. A děkuji Policii ČR i dalším záchranářům za jejich nasazení. Mají můj velký respekt! novinky.cz/krimi/clanek/v…

08:53 – 10. 12. 2019

8 52

„Rád bych vyjádřil svou upřímnou soustrast rodinám a přátelům obětí střelce v Ostravě. Jsem přesvědčen, že policie na místě koná maximum, aby pachatele dopadla. Životy obětem bohužel však už nikdo vrátit nemůže,“ uvedl šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Rád bych vyjádřil svou upřímnou soustrast rodinám a přátelům obětí střelce v Ostravě. Jsem přesvědčený, že policie na místě koná maximum, aby pachatele dopadla. Životy obětem bohužel však už nikdo vrátit nemůže.

09:41 – 10. 12. 2019

8 210

Velvyslanec při Stálém zastoupení České republiky v EU Jaroslav Zajíček na twitteru napsal, že střelba v ostravské nemocnici ovlivnila i úterní zasedání ministrů pro sociální věci a zaměstnanost v Bruselu.

Tragická událost z Ostravy ovlivnila začátek dnešního zasedání Rady ministrů pro sociální věci a zaměstnanost v Bruselu; finské předsednictví společně s dalšími členskými státy EU a Evropskou komisí kondolují Česku.

10:41 – 10. 12. 2019

9 34

Soustrast pozůstalým a naději, že pachatel bude brzy dopaden, na twitteru vyjádřili dále například předsedové ODS Petr Fiala a STAN Vít Rakušan, šéf lidoveckého poslaneckého klubu Jan Bartošek nebo předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme