Střelba se asi bude opakovat, vyhrožoval důchodce oční lékařce v ostravské nemocnici

Po tragické střelbě v budově ostravské Fakultní nemocnice Ostrava přibývají podobné výhrůžky. Policisté jich řešili už několik. V jednom případe dokonce pětašedesátiletý důchodce střelbou vyhrožoval lékařce oční ambulance této ostravské nemocnice. Uvedla to v pátek mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fakultní nemocnice v Ostravě | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Pětašedesátiletý senior lékařce na poliklinice fakultní nemocnice vyhrožoval, když mu oznámila, že mu kvůli špatného zraku nemůže vrátit řidičské oprávnění.

Bál se, že umře na rakovinu. Zhubl 20 kilo a byl vystresovaný, říká o Ctiradovi V. jeho blízká

Číst článek

„To se seniorovi nelíbilo a klidným hlasem reagoval, že střelba se asi bude opakovat,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Padesátiletý muž podobně postupoval na katastrálním úřadě v Ostravě, kde výhrůžkami znepokojil úřednici, která po muži žádala, aby si dal ověřit svůj podpis na úřední listině. To se ale muži nelíbilo. Vyhrožoval i škrcením a na závěr dodal: „Však víte, jak to bylo na té fakultce v Porubě“.

Oba muže policisté zadrželi. Jednoho už kriminalisté obvinili z nebezpečného vyhrožování, za což mu hrozí roční vězení. Stejný trest hrozí i druhému muži.

Policisté řeší více takových výhrůžek poté, co střelec začal minulé úterý střílet v čekárně traumatologické ambulance nemocniční polikliniky minulé úterý ráno. Čekající pacienty střílel z nelegálně držené zbraně z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku.

Zastřelil šest lidí a další tři zranil. Sedmou obětí se s odstupem dvou dnů stala žena, která utrpěla těžké zranění a byla v kritickém stavu. Z nemocnice se mu podařilo odejít před příjezdem policie. Později spáchal sebevraždu v Děhylově na Opavsku, asi osm kilometrů od fakultní nemocnice.

Střelba v ostravské nemocnici je druhá nejtragičtější v historii Česka. V únoru 2015 zastřelil muž v restauraci v Uherském Brodě osm lidí a pak sebe.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme