Policie odložila případ muže, který v Ostravě vyhrožoval bombou. Soud ho uznal nepříčetným

Moravskoslezští policisté odložili kvůli nepříčetnosti pachatele případ muže, který se koncem května zabarikádoval v domě v Ostravě-Porubě. Vyhrožoval odpálením nastražené bomby a zasahující policista jej nakonec postřelil. Nepříčetnost 44letého Slováka konstatovali soudní znalci. Novinářům to v pondělí řekl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Fotobanka Pixabay

„Podle posudku muž není schopen ovládat své jednání, není schopen ani si uvědomit obsah trestního řízení. Proto byl prohlášen za nepříčetného a celé vyšetřování bylo zastaveno. Muž je nyní v psychiatrické léčebně,“ řekl Kužel.

Incident se stal ve středu 30. května v ostravské části Poruba. Policisté na místo ve Vřesinské ulici dorazili na základě oznámení příbuzných a známých. Podle nich muž asi měsíc obydlí neopustil a rodina se o něj bála.

V Ostravě se zabarikádoval muž s výbušninou a zbraní. Policisté ho postřelili do nohy

Číst článek

„Na místě policisté zjistili, že muž žije. Pohledem přes okno zjistili, že v domě může být nástražný výbušný systém. Zahájili jsme vyjednávání,“ uvedl už dříve Kužel.

Vyjednávání ale nebylo úspěšné, hrozilo riziko výbuchu, a proto policisté zásahové jednotky a pyrotechnik vnikli do domu a muže zadrželi. Ještě předtím namířil na policisty svou zbraň, zasahující policista jej postřelil do nohy.

Kužel dodal, že při zásahu se spustil jiný výbušný systém a policisté museli objekt urychleně opustit. Ozval se slabý výbuch a objevil se kouř. Zbraň, kterou muž na policii namířil, vlastnil nelegálně. Byla nabitá a schopná střelby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme