Ostravané jsou otřeseni brutálním útokem party opilců

Ti bezdůvodně zmlátili několik náhodných kolemjdoucích v centru města. Napadli je zezadu, kopali do hlavy, jeden z nich u toho hajloval. Policisté už čtyři útočníky zatkli, po jejich dalších obětech pátrají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi oběťmi party opilých násilníků je i redaktor Lidových novin Jan Král. Napadli ho, když šel venčit psa. "Najednou jsem dostal zezadu ránu a ležel jsem na zemi, kde mne útočníci kopali do hlavy, do obličeje. Vůbec jsem je neviděl, jen jsem tak za zády cítil, že snad jde nějaká skupinka, ale jediné, co jsem pak už viděl, byly pouze podrážky jejich bot. Takže mám roztržený nos, obličej. Jsem rád, že to dopadlo tak, že jsem to přežil," popsal svůj hrůzný zážitek Jan Král.

Opilí násilníci ve vysokých pevných botách napadli i mladou dívku, která má naštípnutou loketní kost. Kopala do ní také mladá žena, která k partě násilníků patřila. Podle ostravského policisty Radovana Vojty útočníci své oběti brutálně zbili, peníze nebo cennosti je vůbec nezajímaly.

"Je zarážející, že pachatelé těchto napadení vlastně neměli žádný úmysl něco odcizit, někoho okrást. Prostě si vybíjeli svou agresivitu. Nevíme, jestli si tím krátili volnou chvíli, majetkový prospěch tam nebyl," uvedl Vojta.

Násilníci při svém řádění napadli i skupinku policistů, kteří byli mimo službu. Byl mezi nimi i zástupce ostravského policejního ředitele Josef Pravda, který vyvázl s lehčím zraněním.

"Byli to lidé, kteří vypadali jako příslušníci nějaké extremistické skupiny, protože byli holohlaví, téměř všichni byli oblečeni do černých oděvů. Když napadli mne, tak úplně bezdůvodně napadli další osoby, které v tu chvíli vystupovaly z trolejbusu," dodal Pravda.

Strážci zákona zalarmovali policejní hlídky, které na místě násilníky zatkly. Čtveřice pachatelů je v policejní cele, soud má v nejbližších dnech rozhodnout, jestli půjdou do vazby.

Kriminalisté zatím vyslechli jen několik poškozených. Nyní se snaží najít další napadené, aby skupinu mohli usvědčit i z dalších násilností. Svědci i napadení mohou využít bezplatnou linku 158 nebo přímo telefonicky kontaktovat Radovana Vojtu na lince 974 725 323.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme