Ostravou se šíří nová droga - tekutá extáze

Na ostravské drogové scéně se objevila nová látka - tekutá extáze. Podle poznatků kriminalistů je tato taneční droga vyráběna v Polsku. Její cena je přitom výrazně nižší než klasické tablety extáze. Lze ji navíc namíchat do běžných nápojů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

drogy | Foto: Jan Rosenauer

Ostravský kriminalista Lukáš Jahoda potvrdil, že zatím neodhalili větší skupinu dealerů drogy, ale mají jistotu, že se tekutá extáze mezi narkomany šíří. Droga má podobu čiré tekutiny a prodává se nejčastěji v lahvičkách od léků. "Účinky jsou zhruba odpovídající extázi. Někdo tvrdí, že třeba u žen droga vyvolává sexuální vzrušení," přibližuje novou drogu Jahoda.

Kriminalisté dosud vzorek neznámé látky nezadrželi. "Už se nám ale objevila, hovoří se o ní," říká Jahoda. Předpokládá, že droga se na drogové scéně brzy ve větší míře rozšíří.

Dominantní postavení ale stále patří pervitinu. Kriminalisté potvrzují, že lidé, kteří ho na Ostravsku vaří, jsou podsvětím v rámci republiky považováni za špičky. Dealeři z Polska mají dokonce zájem, aby jezdili vyrábět pervitin přímo k nim.

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme