Ostravská nemocnice se s uklizečkou na odškodnění nedohodla

Fakultní nemocnice v Ostravě se nedohodla s bývalou uklízečkou, která chce jako odškodnění sto tisíc korun. Žena vynášela koš s odpadky a píchla se o jehlu. Tvrdí, že byla infikovaná virem HIV. Podstoupila náročnou léčbu a zjistila, že smrtelnou nemoc naštěstí nemá. Narušily se jí ale vztahy v rodině a podlomilo se jí zdraví. Nemocnice původně souhlasila , že nešťastnou událost vyřeší mimosoudně. Podle advokátky postižené ženy Jarmily Bajerové jim ale nemocnice za útrapy nabídla směšně nízkou sumu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ordinace | Foto: Eva Kačánová

"Strana žalované navrhla odškodnění pracovního úrazu, což by představovalo částku asi 3 tisíce korun."

Právnička nemocnice Věra Kamasová dokonce zpochybňuje, že jehla byla od pacienta s AIDS. S médii ale komunikovat odmítá. Českému rozhlasu pouze před časem řekla, že není možné, že by se uklízečka mohla píchnout. "Já jsem měla poradu s ošetřující lékařkou, a ta v každém případě popírá, že by k něčemu takovému mohlo, že by ta jehla z té krabice vyčuhovala."

Markéta Kaclová, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme