Ostravská Stodolní ulice dál strádá. Nepomohl ani hokejový šampionát se zahraničními fanoušky

Ani hokejový šampionát neresuscitoval známou ostravskou Stodolní ulici. Říkají to tamní hospodští. Zájem o desítky tamních barů a hospod slábne dlouhodobě, a i když teď zahraniční fanoušci zvedají tržby, stále jsou menší, než provozovatelů barů a restaurací doufali.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stodolní ulice v Ostravě

Ani hokejový šampionát neresuscitoval známou ostravskou Stodolní ulici | Foto: Filip Jandourek

Je po desáté hodině ve všední den, ale na Stodolní to rozhodně působí jako během bouřlivého víkendu. „Česko je pro mě jako druhá země, protože, když jsem tady, cítím se jako doma,“ říká lotyšský fanoušek Krišianis a nemůže si vynachválit místní pivo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celou reportáž Adama Tomáše

Na Stodolní se mu líbí a do České republiky se vrací často. Jeho bratranec hrál českou extraligu.

Hospodský David Šeděnka říká, že tržby má lepší než při běžném víkendu. „Vyzdobili jsme hospodu hokejově a je to bomba. Vidíte sám, samí Lotyši, hrajeme pro ně hudbu, děláme jim všechno, co jim na očích vidíme a jsou u nás,“ pochvaluje si.

‚Dobré pivo, milí lidé.‘ Fanoušci Lotyšska si užívají atmosféru šampionátu a chválí vřelost Čechů

Číst článek

Majitel protějšího baru Daniel Howard ale nic podobného nezažívá a zavírá před jedenáctou. „Žije více než třeba před týdnem, ale myslím si, že duch toho hokeje, tady toho srdíčka, na Stodolní letos takový není,“ říká barman.

Bary a hospody na Stodolní většinou kvůli šampionátu zdražily. Pivo v průměru o dvacet korun. Najdou se ale extrémy. Například jeden z podniků nabízí točená česká piva za 189 korun. Podle majitele Roberta Držkoviče je to běžná věc. „Ty ceny jsou uzpůsobené na světovou úroveň. Jak člověk cestuje, ví, že se zvednou ceny úplně u každé takové události,“ vysvětluje.

Na jedné věci se ale provozovatelé barů a hospod shodují. Ostravská Stodolní už není tak populární. Noční život se v centru města přesouvá do jiných částí. Například do podniků v okolí řeky Ostravice. A cizinci už nechodí jen na Stodolní, jako před 20 lety, kdy byl v Ostravě šampionát po dlouhé době poprvé, a rozptýlili se po celém městě.

Adam Tomáš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme