Akreditační úřad zastavil správní řízení s Ostravskou univerzitou, chyby u přijímacích zkoušek napravila

Akreditační úřad zastavil správní řízení k omezení akreditace oboru všeobecného lékařství na Ostravské univerzitě, které vedl kvůli pochybení u přijímacích zkoušek v minulosti. Škola podle něj u zkoušek pro akademický rok 2019/2020 chyby napravila. Současná akreditace ji opravňuje přijímat nové uchazeče do 31. května letošního roku.

Praha/Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na fakultu byli přijati studenti, kteří nesplnili podmínky přijímacího řízení (ilustrační foto) | Foto: Martin Veselý / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Pro přijímání studentů i po tomto datu musí fakulta získat novou akreditaci. Žádost o ni zatím Národní akreditační úřad neobdržel. Ve čtvrtek o tom informoval ředitel odboru kanceláře NAÚ Jiří Smrčka.

Děkana Lékařské fakulty Ostravské univerzity odvolal akademický senát. Rozhodl jediný hlas

Číst článek

„Vzhledem ke skutečnosti, že došlo ke zjednání nápravy, Rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství rozhodla zastavit správní řízení k omezení akreditace magisterského studijního programu Všeobecné lékařství spočívající v zákazu přijímat ke studiu daného studijního programu další uchazeče,“ uvedl Smrčka.

Správní řízení o omezení akreditace zahájil úřad loni v srpnu kvůli pochybením, která na fakultě zjistila kontrola Národního akreditačního úřadu (NAÚ). Na možné manipulace v přijímacích řízeních předtím upozornila média.

Podle nich na fakultu byli přijati studenti, kteří nesplnili podmínky. Podle rektora Jana Laty šlo o morálně-etický problém, kvůli kterému navrhl akademickému senátu také odvolání děkana Arnošta Martínka. Senát o jeho odchodu rozhodl loni v listopadu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme