Ostravskou seniorku vzbudil zloděj, zabila ho nožem. Policie šetří, zda šlo o sebeobranu

Důchodkyně v Ostravě zabila v noci na čtvrtek nožem muže, který se vloupal do jejího bytu. Policie řeší, zda žena jednala v sebeobraně, řekla mluvčí moravskoslezské policie Lenka Sikorová.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Seniorka, důchodkyně (ilustrační foto)

Seniorka, důchodkyně (ilustrační foto) | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay, CC0 Public domain | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Policie zjistila, že šestačtyřicetiletý muž se vloupal do bytu v Ostravě, kde spala sedmašedesátiletá žena. Důchodkyni vzbudil a ta v obavě o svůj život použila nůž.

Muži zasadila ránu, které na místě podlehl. „Pravděpodobně z obavy o svůj život zasáhla pachatele vloupání nožem, přičemž mu způsobila zranění neslučitelná se životem. Nyní zjišťujeme, zda žena jednala v rámci nutné obrany. Pokud ano, bude případ odložen,“ řekla Sikorová.

„Chvíli jsme se přetahovali přes dveře, jenže on byl silný chlap a já jsem ty dveře neudržela. Jak byly pootevřené, bodla jsem ho a hned jsem je zase přibouchla. “

Napadená žena

Podobný případ skončil odložením loni v Olomouci. Obviněna nebyla tehdy devětačtyřicetiletá žena, která zabila ve svém bytě o 11 let mladšího muže. Bodla jej nožem poté, co vnikl násilně do jejího bytu přes balkonové dveře. Podle kriminalistů žena trestný čin nespáchala, jednala v nutné sebeobraně.

Případem nutné obrany se letos v lednu zabával českobudějovický krajský soud. Zprostil obžaloby jednatřicetiletého muže, který předloni při své obraně ve Volarech na Prachaticku zabil při potyčce jiného muže. Obžalovaný tehdy vrazil útočníkovi nůž do temene hlavy. Státní zástupce jej obžaloval z vraždy. „Soud má za to, že obžalovaný jednal v nutné obraně. Není možné v tom spatřovat trestný čin,“ řekl předseda senátu krajského soudu Ondřej Vítů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme