Ostravský soud rozhodne o stížnostech na vazbu v kauze Nagyová

Ostravský krajský soud dnes rozhodne o tom, zda pustí z vazby další aktéry kauzy zatýkání v nejvyšších patrech politiky. Poté, co byli propuštěni tři bývalí poslanci Fuksa, Šnajdr a Tluchoř, zůstávají v celách čtyři obvinění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Nagyová vypovídala 15. července u Obvodního soudu pro Prahu 1 v kauze zveřejnění jejích odměn na úřadu vlády. | Zdroj: ČTK

Bývalá ředitelka kanceláře premiéra Nečase Jana Nagyová, bývalý šéf vojenského zpravodajství Ondrej Páleník a někdejší náměstek ministra zemědělství Roman Boček čekají, jestli Krajský soud v Ostravě vyhoví stížnosti na vazbu a oni se dostanou na svobodu.

Vojenský zpravodajec Jan Pohůnek stížnost nepodal, požádal o propuštění, ale neuspěl. Soud rozhoduje neveřejně za zavřenými dveřmi.

Současný šéf Vojenského zpravodajství Milan Kovanda byl v případu také obviněn. Stíhán je ale na svobodě.

Bývalé poslance za ODS Ivana Fuksu, Marka Šnajdra a Petra Tluchoře vrchní státní zástupce propustil už v úterý. Podle rozhodnutí jsou chráněni imunitou a nemohou být stíháni.

Nagyovou v červnu policie obvinila ze zneužití pravomoci a podplácení. Nečase pak stejná kauza stála křeslo premiéra.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme