Ostravští policisté zatkli zloděje dálničních známek. Okradl i hospic, který se stará o umírající děti

Ostravští řidiči si mohou oddechnout. Policisté zatkli zloděje, který kradl dálniční známky ze zaparkovaných aut. Zatím mu dokázali přes dvacítku případů. Rozbil boční okénko a dostal se do vozu. Známku pak nožem opatrně sloupnul a pak ji pod cenou prodával v restauracích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zloděj se při zatýkání pokusil jednu z dálničních známek, které kradl, sníst. | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

Jednou z obětí zloděje dálničních známek je i mobilní hospic Ondrášek, který se stará o umírající děti. „Kolegyně, paní účetní, přijela do práce, klasicky zaparkovala tady na našem parkovišti a měla dojem, že jedno okénko je pootevřené. Bohužel nebylo pootevřené, ale rozbité,“ říká Miroslava Galajdová z hospicu. Poškozená byla všechna tři auta.

Krádež známek jim hodně zkomplikoval péči o malé pacienty a jejich rodiny. „Dojíždíme za pacienty domů. Odcizené známky pro nás nejsou tak vysokou finanční škodou jako časovou. Celý tým je zaměstnaný a nemůžeme dojet k těm lidem,“ říká Miroslava Galajdová z mobilního hospicu Ondrášek.

Obchvat Sokolova už nebude placeným úsekem. Termín ukončení poplatků ještě není známý

Číst článek

Zloděj se při zatýkání pokusil jednu ze známek rozkousat. „Pokusil se v té chvíli důkazy, které měl u sebe a usvědčovaly ho, prostě spolknout. Začal u této známky, ale dál už se nedostal, protože kolegové tomu zabránili, aby nedošlo k zmaření důkazních prostředků,“ popisuje poměrně kuriózní situaci na služebně po zatčení zloděje policista Vladimír Zetek.

Ukradené dálniční známky pachatel pod cenou prodával v restauracích. „Pokud byly kompletní, tak za 1000 korun. Pokud měl pouze díl číslo 1, tak za částku 500 korun,“ říká kriminalista Vladimír Zetek. Zloděj způsobil škodu přesahující 160 tisíc korun.

Podle Zetka nejde podobné trestné činnosti úplně zabránit. „Určit bych doporučoval, aby řidiči nenechávali díl číslo dva dálniční známky ve vozidle a tím alespoň trochu ochránili své vozidlo a svůj majetek,“ dodává Zetek.

Zajištěné dálniční známky chtějí policisté co nejdříve majitelům vrátit. Mobilním hospic Ondrášek si už stejně museli pořídit nové. „Určitě jsme rádi, že pachatele dopadli. Nevím, jestli ten člověk vůbec věděl, komu ublížil, jestli zná pojem hospic. Možná by osvěta byla na místě,“ dodává Galajdová.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme